Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Odkryj teraz: Najlepszy program do tworzenia strony internetowej

Autor wpisu:
Martyna Radek
Data publikacji:
26 grudnia, 2023

Jak wybrać najlepszy program do tworzenia stron www?

Wybór programu do tworzenia stron internetowych może być sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z projektowaniem stron www. Pytanie brzmi, jaki program wybrać, aby proces tworzenia przebiegał sprawnie, a ostateczny rezultat spełniał wszelkie oczekiwania? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie, omówić funkcje, które powinien spełniać dobry program do stworzenia stron, a także, które z licznych dostępnych na rynku narzędzi warto wziąć pod uwagę.

Jakie są funkcje programu tworzenia stron internetowych?

Program do projektowania stron www to niezbędne narzędzie dla każdego, kto chciałby zaznaczyć swoją obecność w internecie poprzez stworzenie własnej strony internetowej czy też sklepu online. To wielofunkcyjne narzędzie, którego zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi efektywnego projektowania i budowy stron www zgodnie z jego wizją oraz potrzebami. Działa on na zasadzie przekształcania wizji użytkownika w rzeczywistość za pomocą kodu HTML lub mechanizmu graficznego. Te ostatnie są często zrozumiałe i łatwe do używania nawet dla osób zaczynających swoją przygodę. Bezpośrednie zadania, które wykonuje program to tworzenie layoutu strony, dodawanie oraz konfigurowanie różnych elementów strony takich jak banery reklamowe, formularze kontaktowe, galerie ze zdjęciami, przyciski social media czy sekcje bloga. W niektórych programach do dostępna jest także opcja optymalizacji SEO strony.

Źródło: Canva

Najlepsze programy do projektowania stron internetowych

Wybór odpowiedniego programu do kreowania stron www może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza biorąc pod uwagę różne funkcje, zalety i wady poszczególnych narzędzi. Niektóre z nich skupiają się na prostocie obsługi i naciskają na kwestie wizualne, oferując różne szablony stron, inne z kolei oferują pełną kontrolę nad kodem HTML, co pozwala na tworzenie skomplikowanych i zaawansowanych stron. Przykładowe programy, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru, to m.in. WebWave, Wix czy WordPress.

Jak wygląda praca z kreatorem stron www?

Kreator stron www to specjalny rodzaj programu, który został zaprojektowany, by umożliwiać użytkownikom tworzenie profesjonalnie wyglądających stron internetowych z łatwością i wygodą. Cechą, która wyróżnia kreatory stron, jest tryb graficzny – to oznacza, że nie musisz posługiwać się kodem HTML, aby stworzyć atrakcyjną stronę. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić wybrane elementy na swoją stronę, a kreator automatycznie wygeneruje dla Ciebie odpowiedni kod. Praca z kreatorem stron jest zdecydowanie intuicyjna i przyjemna – oferują one szeroką gamę gotowych szablonów stron, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, dodając swoje własne obrazy, teksty czy zmieniając układ i kolorystykę. Ta prostota używania i szybkość stworzenia strony jest największą zaletą tych narzędzi, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych mogą stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę www. Jednak nie można pominąć pewnych wad – strony tworzone za pomocą kreatorów mogą bywać mniej elastyczne i bardziej ograniczone funkcjonalnie w porównaniu do stron stworzonych od podstaw przez doświadczonego programistę.

Czy warto korzystać z darmowego programu do tworzenia stron?

Darmowe programy do tworzenia witryn internetowych mogą być atrakcyjne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z projektowaniem witryn www. Takie narzędzia oferują najczęściej podstawowe funkcje, co wystarczy do stworzenia prostej strony internetowej. Możemy tutaj również spotkać ograniczenia, np. w zakresie dostępnych szablonów, czy też liczby stron, które można utworzyć za pomocą jednego konta. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ewentualne ukryte koszty związane z korzystaniem z darmowych programów, takie jak np. opłaty za hosting czy domenę.

Jakie są kluczowe czynniki przy wyborze programu do stworzenia stron internetowych?

Wybór najlepszego programu do tworzenia strony powinien zależeć od kilku kluczowych czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na funkcjonalność programu, jego prostotę obsługi oraz wsparcie techniczne oferowane przez producenta. Istotny może być również dostęp do gotowych szablonów oraz możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również kwestia SEO, czyli pozycjonowania stron internetowych, które stworzymy przy użyciu wybranego programu.

Podsumowanie

Decyzja o wyborze odpowiedniego programu do kreowania stron www powinna być dobrze przemyślana, ponieważ to od niej będzie zależeć proces tworzenia naszej strony. Przy jej podejmowaniu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

  • funkcjonalność wybranego narzędzia,
  • prostotę obsługi,
  • wsparcie, jakie oferuje producent,
  • dostępność i jakość szablonów stron,
  • możliwości związane z SEO, czyli pozycjonowaniem

Pamiętajmy również, że nawet najlepszy program do projektowania stron nie zastąpi nam wiedzy na temat tego, jak efektywnie tworzyć strony internetowe oraz jak skutecznie je pozycjonować.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami.

Ostatnio na blogu